Ponovo prvaci

Na državnom takmičenju iz robotike održanom dana18.12.2020.g. naši učenici ponovo su osvojili prvo mjesto.

Danijal Ivković , Benjamin Idrizović , Ema Begović , Zina Ivković i Ahmed Zahirović uz mentorstvo nastavnika Adis Pirija , su oduševili žiri svojim idejama, kreativnošću, timskim radom i znanjem u oblasti robotike i logičkog razmišljanja.

https://www.youtube.com/watch?v=8WwMZbUQi8U&feature=youtu.be&ab_channel=AdisPirija 

 

Iz Spark-a navode:

“U našem kalendaru SPARKreators je trebao biti održan sredinom  godine. Zbog mjera vezanih za suzbijanje pandemije koronavirusa, taj događaj smo otkazali. Ipak, ohrabreni potporom škola, koju smo dobili kroz istraživačku anketu, odlučili smo organizirati SPARKreators u izmjenjenom obliku. Nažalost, nije bilo druženja uživo, no odabrali smo kvalitetan online format i prilagođen koncept natjecanja. Time smo, bar donekle, dočarali nevjerojatnu atmosferu koja uvijek vlada na ovome natjecanju iz robotike,” pojasnila je Matea Vučić Markić, voditeljica SPARK School. 

Online revijalna završnica SPARKreators natjecanja  održana je   18.12.2020.  To je događaj zatvoren za javnost i na njemu su sudjelovali samo natjecatelji, mentori, žiri i članovi SPARK škole.

“Na natjecanje se prijavilo impresivnih 37 škola uz još 10-tak njih koje su izrazile žaljenje jer nisu u prilici da sudjeluju iz opravdanih razloga. Istinski nas veseli entuzijazam nastavnika i učenika i želja da prošire znanje i izvan nastavnog kurikuluma,” zaključila je Markić Vučić. 

Koncept SPARKreators natjecanja predviđa timove do 5 učenika, dok sami projekt prezentira jedan učenik, član tima. Svaki tim će na raspolaganju imati 10 minuta za predstavljanje projekta. Za to vrijeme će se pustiti video prezentacija koju je tim napravio.  

Video prezentaciju naših učenika možete pogledati na sljedećem linku

https://www.youtube.com/watch?v=8WwMZbUQi8U&feature=youtu.be&ab_channel=AdisPirija 

 

Drzavno takmičenje iz robotike 2020

Vijesti

Obavijest o upisu u prvi razred osnovne škole
14 Apr 2021 16:37 - Super UserObavijest o upisu u prvi razred osnovne škole

Poštovani roditelji,
pis učenika u prvi razred osnovne škole obavit će se u periodu od 19.4. [ ... ]

Pročitaj više...
RIJEČ PEDAGOGA Upis u prvi razred
14 Apr 2021 12:41 - Super UserRIJEČ PEDAGOGA Upis u prvi razred

       

Pročitaj više...
Kantonalno takmičenje iz matematike
02 Apr 2021 10:38 - Super UserKantonalno takmičenje iz matematike

Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike 7. 8. i 9. razreda osnovnih škola održano je
nbsp;[ ... ]

Pročitaj više...
Ostale vijesti

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas41
Jučer1038
Sedmica4713
Mjesec6977
Ukupno294762

Visitor Info

  • IP: 3.238.235.155
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

07 May 2021
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates