Sretan Dan učitelja – 5. oktobar!

Svjetski dan učitelja, 5.oktobar, UNESCO je proglasio 1994. godine u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. Ovaj se dan obilježava u više od 100 zemalja svijeta, uključujući naravno i Bosnu i Hercegovinu.
Poziv učitelja  jedan je od najplemenitijih, ali i najodgovornijih poziva kojeg pojedinac u  društvu može obavljati. Iako se važnost rada učitelja ne bi trebala naglašavati samo jedan dan u godini, nego tokom cijele godine, lijepo je imati priliku naglasiti koliko je obrazovanje važno i koliko se cijeni doprinos učitelja u razvoju društva u cjelini.

Uposlenici naše Škole ovaj važan datum obilježili su jednodnevnim izletom u Sarajevo u sklopu kojeg su posjetili Trebević i Žutu tabiju sa prigodnim ručkom u restoranu „Bazeni“.

 

 

Zanimanje učitelja nije samo zanimanje – to je za sve koji učestvuju u tom procesu, zapravo životni poziv jer bez obzira na sve teškoće sa kojima se učitelji susreću, oni su čuvari i prenosioci najvećeg blaga na ovom svijetu – znanja.

Sretan Dan učitelja – 5. oktobar!

24 November 2022

Bosna i Hercegovina ima hiljadugodišnju državnu tradiciju. U pisanim izvorima prvi put se spominje...

03 November 2022

Prema Protokolu o bratimljenju naše škole sa školom Hayriye Kayrakli iz Istanbula, a kako je to...

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas53
Jučer236
Sedmica1523
Mjesec1026
Ukupno499998

Visitor Info

  • IP: 3.236.47.240
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

05 February 2023
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates