Informacija o takmičenju Micro:bit "Škole za 21 vijek"

Takmičenje u programiranju uz upotrebu micro:bit računara se organizuje u partnerstvu sa Ministarstvom prosvjete i kulture entiteta RS i Ministarstvom obrazovanja, nauke kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona, a podržava ga Vlada Ujedinjenog Kraljevstva.

Cilj Takmičenja je da dopre do učenika širom zemlje i nadahne mlade ljude da rješavaju svakodnevne probleme u svojim školama i lokalnim zajednicama kroz programiranje fizičkih uređaja. Na Takmičenju su se koristili BBC-ov micro:bit računari kako bi se učenicima omogućilo da osmisle projekte kao odgovor na Ciljeve održivog razvoja i istraže rješenja za probleme sa kojima se susreću u svom svakodnevnom životu.

Od 85 škola koje učestvuju u projektu programa Škole za 21. vijek kojeg provodi British Council na Zapadnom Balkanu a podržava ga Vlada Velike Britanije, ukupno 7 projekata je prošlo prve dvije faze takmičenja i zadovoljili su kriterije stručnog žirija za učestvovanje na finalnom takmičenju 20.5.2021.g.
Od tih 7, tri projekta su napravili učenici naše škole.

Ema Begović i Danijal Ivković su nosioci zajedničkog projekta "Pametni semafor" u kome su učestvovali i Zina Ivković, Benjamin Idrizović i Ahmed Zahirović.
Zina Ivković i Benjamin Idrizović napravili su "Pametno invalidno pomagalo"
Ahmed Zahirović napravio je projekat "Automatsko zalijevanje biljaka"

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas115
Jučer305
Sedmica1668
Mjesec8799
Ukupno363663

Visitor Info

  • IP: 3.227.235.216
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

25 September 2021
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates