Dan Sigurnijeg Interneta 2022

Predmet: Poziv za učešće i podršku obilježavanju Dana sigurnijeg Interneta 8.02.2022. 

Poštovani,
Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day – SID) je međunarodni dan koji se na inicijativu Europske komisije globalno obilježava već dugi niz godina. Tom prilikom brojni akteri iz oblasti obrazovanja, zaštitedjece, medijske politike i telekomunikacionog sektora promovišu sigurno i odgovorno korištenje interneta idigitalnih tehnologija. Dan sigurnijeg interneta 2021. godine u svijetu će se i ovaj put obilježiti pod sloganom„Zajedno za bolji internet“ ("Together for a better internet") dana 09. februara/veljače. U Bosni iHercegovini se ovaj dan obilježava od 2011. godine na inicijativu Centra za sigurni internet u BiH, koji Vasovim putem poziva da se pridružite obilježavanju ovog značajnog dana, te podržite aktivnosti u oblastisprječavanja zloupotrebe djece i mladih u digitalnom okruženju.  Vođeni zajedničkim uspjehom ostvarenim kroz saradnju prethodnih godina, Centar za sigurni internet u BiHobilježavanje Dana sigurnijeg intereneta realizira kroz takmičenje za učenike osnovnih i srenjih škola natemu sigurnosti na internetu.    Takmičenje će se sastojati od online kviza sa pitanjima vezanim za sigurno korištenje Interneta, koji će bitidostupan putem web stranice www.sigurnodijete.ba. Kviz će biti aktivan samo na dan obilježavanja SIDa2022.,dana8.februar/veljača,od09:00do19:00
sati, nakon čega će sistem aplikacije za onlinetakmičenje generisati pobjednike kviza među djecom koja su tačno odgovorila na 80% i više pitanja iobjaviti pobjednike i osvojene nagrade. Svi pristupi kvizu bit će kodirani, te će u cilju zaštite ličnih podatakadjece, pobjednici biti objavljeni pod jednistvenim kodom i uz navođenje škole pobjednika na web straniciCentra za sigurni Internet u Bosni i Hercegovini www.sigurnodijete.ba, Facebook stranici Sigurno dijete,kao i stranici www.dansigurnijeginterneta.org.  I ove godine obilježavanje SID-a podržavaju partneri i sponzori Centra za sigurni internet koji su prepoznaliznačaj zaštite djece i mladih na internetu. Sponzori su za sretne dobitnike obezbjedili nagrade kaošto su mobiteli, tablet, antiteft ruksaci, antivirus BitDefender licence i druge vrijedne nagrade. Kako bi se osiguralo što šire uključivanje djece u takmičenje kreiran je poster koji promoviše obilježavanjeSID-a 2022, s porukom i pozivom djeci da se uključe u takmičenje. Poster i najava događaja biti će dostupnina web platformi www.sigurnidijete.ba.

Uputstvo za djecu:
 Zajedno za bolji internet!
 Djeco, pridružite nam se i osvojite vrijedne nagrade!
 Šta trebam uraditi? 

1) Posjetiti web stranicu Centra za sigurni internet u Bosni i Hercegovini  www.sigurnodijete.ba i upoznati se sa sigurnim korištenjem interneta; 

2) Dana 08. februar/veljača 2022. godine od 09:00 - 19:00 sati posjetiti web stranicuwww.sigurnodijete.ba i registrirati se za kviz; 

3) Zabilježiti svoj jednistveni kod pristupa kvizu; 

4) Riješiti kviz pitanja o sigurnom korištenju interneta; 

5) Osvojiti jednu od vrijednih nagrada!

Sretno!

24 November 2022

Bosna i Hercegovina ima hiljadugodišnju državnu tradiciju. U pisanim izvorima prvi put se spominje...

03 November 2022

Prema Protokolu o bratimljenju naše škole sa školom Hayriye Kayrakli iz Istanbula, a kako je to...

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas53
Jučer236
Sedmica1523
Mjesec1026
Ukupno499998

Visitor Info

  • IP: 3.236.47.240
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

05 February 2023
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates