Sveobuhvatna i dobro opremljena aplikacija za roditeljsku zaštitu

Nadzirati šta djeca rada na svojim pametnim uređajima i računalima danas više nije nešto o čemu bi se tek trebalo razmišljati, nego je zapravo obveza svakoga roditelja znati kako mu dijete provodi vrijeme na pametnom telefonu, tabletu i računalu i to ne samo zato da bi zaštitilo njega od mogućih opasnosti s Interneta, nego da bi se eventualno spriječilo i bilo kakvo nedopušteno ponašanje. 

Cyberbullying je, naime, sve više izraženiji među mladima, a takvoj vrsti zlostavljanja svakako treba stati na kraj te pomoći žrtvama nasilja. Stoga su i autori FamiSafea odlučili 1. lipnja pokrenuti kampanju o podizanju svijesti o cyberbullyingu pod nazivom #NoCyberbullyingchallenge u kojoj će pozivati sudionike da negativne pojmove koji se povezuju s nasiljem pretvore u poticajne i pozitivne riječi te ih kao hashtagovi podijele na društvenim mrežama. Kako će sve veći broj sudionika završiti ovaj izazov, FamiSafe će donirati novac zakladi Cybersmile kako bi žrtve nasilja dobile kvalitetniju pomoć.

Rješenja za roditeljsku zaštitu ima i više nego dovoljno, a mnoga od njih su i posve besplatna. No, besplatna se rješenja često ne mogu izravno uspoređivati s komercijalnima koja obično nude daleko više značajki, ali valja staviti ruku na srce i jasno reći da za onu osnovnu uporabu i besplatne će aplikacije poput Family Linka biti sasvim dostatne.

Preuzeto sa 

https://www.bug.hr/appdana/famisafe-sveobuhvatna-i-dobro-opremljena-aplikacija-za-roditeljsku-zastitu-21620 

 

Vijesti

ŠKOLSKA PRIREDBA POVODOM DANA DRŽAVNOSTI BOSNE I H...
23 Nov 2021 16:19 - Super User

  Svim učenicima, roditeljima, uposlenicima, saradnicima i građanima Bosne i Hercegovine u [ ... ]

Pročitaj više...
Dan državnosti Bosne i Hercegovine
22 Nov 2021 14:05 - Super UserDan državnosti Bosne i Hercegovine

Bosna i Hercegovina ima hiljadugodišnju državnu tradiciju. U pisanim izvorima prvi put se
ominj [ ... ]

Pročitaj više...
Posjeta bratske škole iz Turske
16 Nov 2021 13:36 - Super UserPosjeta bratske škole iz Turske

Nakon produživanja i potpisivanja novog Protokola o bratimljenju naše škole sa bratskom školom [ ... ]

Pročitaj više...
Ostale vijesti

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas219
Jučer225
Sedmica1069
Mjesec654
Ukupno381778

Visitor Info

  • IP: 52.23.219.12
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

4
Online

03 December 2021
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates