Sveobuhvatna i dobro opremljena aplikacija za roditeljsku zaštitu

Nadzirati šta djeca rada na svojim pametnim uređajima i računalima danas više nije nešto o čemu bi se tek trebalo razmišljati, nego je zapravo obveza svakoga roditelja znati kako mu dijete provodi vrijeme na pametnom telefonu, tabletu i računalu i to ne samo zato da bi zaštitilo njega od mogućih opasnosti s Interneta, nego da bi se eventualno spriječilo i bilo kakvo nedopušteno ponašanje. 

Cyberbullying je, naime, sve više izraženiji među mladima, a takvoj vrsti zlostavljanja svakako treba stati na kraj te pomoći žrtvama nasilja. Stoga su i autori FamiSafea odlučili 1. lipnja pokrenuti kampanju o podizanju svijesti o cyberbullyingu pod nazivom #NoCyberbullyingchallenge u kojoj će pozivati sudionike da negativne pojmove koji se povezuju s nasiljem pretvore u poticajne i pozitivne riječi te ih kao hashtagovi podijele na društvenim mrežama. Kako će sve veći broj sudionika završiti ovaj izazov, FamiSafe će donirati novac zakladi Cybersmile kako bi žrtve nasilja dobile kvalitetniju pomoć.

Rješenja za roditeljsku zaštitu ima i više nego dovoljno, a mnoga od njih su i posve besplatna. No, besplatna se rješenja često ne mogu izravno uspoređivati s komercijalnima koja obično nude daleko više značajki, ali valja staviti ruku na srce i jasno reći da za onu osnovnu uporabu i besplatne će aplikacije poput Family Linka biti sasvim dostatne.

Preuzeto sa 

https://www.bug.hr/appdana/famisafe-sveobuhvatna-i-dobro-opremljena-aplikacija-za-roditeljsku-zastitu-21620 

 

24 November 2022

Bosna i Hercegovina ima hiljadugodišnju državnu tradiciju. U pisanim izvorima prvi put se spominje...

03 November 2022

Prema Protokolu o bratimljenju naše škole sa školom Hayriye Kayrakli iz Istanbula, a kako je to...

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas37
Jučer236
Sedmica1507
Mjesec1010
Ukupno499982

Visitor Info

  • IP: 3.236.47.240
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

05 February 2023
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates