Bosnian Danish English French German Italian Turkish

U subotu, 9.6. 2018. godine, Internacionalni univerzitet u Sarajevu (IUS) bio je domaćin polufinalnog takmičenja “Dabar Informatičar 2017”. Učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele Bosne i Hercegovine su učestvovali na spomenutom takmičenju. 

Polufinale takmičenja je organizovano nakon ranijih kvalifikacija, u kojma je sudjelovalo nekoliko hiljada učenika od 5. razreda osnovnih, pa do 4. razreda srednjih škola iz cijele države.

Cilj održanog takmičenja je popularizacija informatike među učenicima, kao i razvijanje komjutacionog i logičkog razmišljanja.

Svi učenici naše škole od 6. do 9. razreda imali su priliku učestvovati u ovom takmičenju.

Četiri naša učenika Ema Babić (8), Jasmina Begović (9), Medina Šehić (9) i Maid Šćuk (9) su se nakon 4 kola takmičenja kvalifikovali na ovo polufinale i zato dobili diplome o učešću a na samu završnicu tj. finale Dabar Informatičar takmičenja plasirale su se Jasmina Begović i Medina Šehić.

 

Sretno

Kontakt forma

  •  Adresa:
   Komune Vejle br. 28
   88420 Jablanica
   Bosna i Hercegovina
  •   Broj Telefona / Fax:  036/752-801
  •   E-mail:  os.cilic@bih.net.ba

Google Karte

2.png8.png4.png8.png1.png2.png
Danas239
Jučer289
Sedmica853
Mjesec5162
Ukupno284812

2
Online

Designed by Adis