USPJEŠNA REALIZACIJA PROJEKTA NABAVKE RAČUNARSKE OPREME

U petak 30.10.2020. godine u školu je došao drugi kontigent donacije računarske opreme iz Danske, odnosno Komune Vejle, sa kojom škola ima dugogodišnju uspješnu saradnju. Naši prijatelji iz Danske kroz različite projekte  više puta su nam uputili različite donacije koje su se odnosile, prije svega, na poboljšanje postojeće računarske opreme.  Ovaj put radi se o donaciji cca 200 računara. Određeni broj iskoristit ćemo, tako što ćemo u našoj školi zamijeniti postojeće koji su zastarjeli. Jedan dio ćemo uručiti našim odgojno – obrazovnim ustanovama: srednjoj školi i vrtiću Jablanici, prema iskazanim potrebama.  
Određeni broj naših učenika ne posjeduje nikakav računar niti laptop, što uveliko otežava praćenje nastave. Odlučili smo, uz pristanak njihovih roditelja/staratelja donirati određeni dio računarske opreme upravo njima, kako bi svaki naš učenik na adekvatan način mogao pratiti nastavu na daljinu.

Realizacija projekta započela je u februaru ove godine, ali ista se nije mogla realizovati prije, zbog stanja uzrokovanim pandemijom corona virusa.
Ovo je, svakako, samo još jedan u nizu  realizovanih projekata. Naša saradnja sa danskim školama će se, sigurno,  nastaviti i u budućnosti. Hvala još jednom našim dugogodišnjim i dokazanim prijateljima.

Direktor

mr.sc. Edin Idrizović

Vijesti

Sretan početak drugog polugodišta
20 Jan 2021 20:55 - Super UserSretan početak drugog polugodišta

Poštovani roditelji, Na početku smo drugog polugodišta u kojem nastavljamo realizaciju nastavn [ ... ]

Pročitaj više...
Direktor nagradio prvake
23 Dec 2020 20:02 - Super UserDirektor nagradio prvake

Za osvojeno prvo mjesto na državnom takmičenju iz robotike direktor Edin Idrizović nagradio je  [ ... ]

Pročitaj više...
Ponovo prvaci
18 Dec 2020 15:13 - Super UserPonovo prvaci

Na državnom takmičenju iz robotike održanom dana18.12.2020.g. naši učenici ponovo su osvojili [ ... ]

Pročitaj više...
Ostale vijesti

Kontakt podaci

JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica

Komune Vejle 28.

88420 Jablanica

Bosna i Hercegovina

Tel.: 036 752 240

Email:os.cilic@bih.net.ba

Virtuelno prošetaj našom školom

Klikni na sliku i pomjeraj lijevo ili desno.

Brojač posjeta

Danas45
Jučer643
Sedmica2475
Mjesec17861
Ukupno184313

Visitor Info

  • IP: 3.237.205.144
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

21 January 2021
© JU OŠ "Suljo Čilić" Jablanica - Adis Pirija. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates